00:23
Алое деревоподібне - Aloe arborescens Mill
Назва українська - алое деревоподібне. 
Назви народні - столітник.

Вічнозелена тропічна багаторічна рослина заввишки до 150 см, що виростають в природних умовах у Східній та Південній Африці, а також культивується в домашніх умовах. Для медичних і косметичних цілей використовується надземна частина рослини.

Діючі речовини. У свіжих листках і соку алое містяться антраглікозіди - алоін, гомонаталоін, наталоін, рабарберон, смолисті і гіркі речовини, вітаміни, ферменти, мікроелементи, амінокислоти, фітонциди. Витримка рослини за методом академіка В. П. Філатова (витримка листя алое протягом 12 діб при температурі 6-8 ° С у темному місці) сприяє утворенню біогенних стимуляторів.
Надає загальнозміцнюючу, проносний, жовчогінну дію, проявляє іммунномодулірующее вплив, при зовнішньому застосуванні - протимікробний ефект.

Застосування в косметичному догляді. Сік алое застосовують зовнішньо у вигляді аплікації для профілактики і лікування передчасного старіння шкіри обличчя, додають у косметичні маски, а також втирають в шкіру голови при передчасному облисінні.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Фармацевтична промисловість випускає сироп алое з залізом (по 1 чайній ложці 3 рази на день до їжі), екстракт алое рідкий для ін'єкцій по 1 мл (вводять під шкіру по 1-2 мл щоденно протягом місяця), лінімент алое для зовнішнього застосування. У домашніх умовах можна приготувати сік з свіжого листя алое. Призначають внутрішньо або парентерально препарати алое при гастритах зі зниженою кислотністю, хронічних колітах, гепатитах, анемії, після виснажують захворювань. Зовнішньо алое (сік або подрібнене листя) застосовують при трофічних виразках, опіках, екземі, склеродермії, туберкульозі шкіри, променевому дерматиті.

Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 1440 | Додав: krasota | Теги: Алое деревоподібне | Рейтинг: 0.0/0