Лікування лікарськими рослинами демодікозов
При демодікозе висипання у вигляді папул, пустул, застійної гіперемії, телеангиэктазий розташовуються в основному на шкірі обличчя в області щік, носа і підборіддя, може дивуватися також волосиста частина голови, вушні раковини, шия.
Дерматоз протікає тривало, іноді з утворенням рінофіми (шишковидного носа). 
Лікують хворих демодікозом індивідуально, комплексно, з урахуванням тяжкості і поширеності процесу. Виходячи із зазначених патогенетичних моментів, призначають терапію, спрямовану на ліквідацію кліща. 
При наявності у хворого демодікозом емоційної нестійкості, неврозів, гіпотензії призначали необхідну в кожному випадку фітотерапію. Хворих консультували у терапевта, ендокринолога, і при виявленні соматичної патології проводили її санацію. При тяжкому перебігу дерматозу в комплексне лікування включали препарати метронідазолу або антибіотики широкого спектру дії: олететрин або тетрациклін по 1-1,5 г на добу протягом 8-10 днів на фоні застосування антигістамінних препаратів, вітамінотерапії, адаптогенної, рослинних естрогенів. 
Зовнішньо використовували фітотерапію і медикаментозні анти паразитарні засоби. З останніх ефективна 20% водно-мильна емульсія бензил-бензоата, приготована не рідше одного разу на 3 - 4 дні; препарати сірки, дьогтю, саліцилової кислоти, резорцину або втирання 60% розчину гіпосульфіту і 6% хлористоводневої кислоти (метод Дем'яновича, який застосовується для лікування корости), 5% тріхополовий спирт. 
З лікарських рослинних препаратів в комплексну терапію зовнішньо як допоміжний засіб включали: відвар ягід ялівцю (2,0: 200,0) - обмивати обличчя вранці і ввечері; відвар кори крушини або кори, коренів барбарису звичайного, настій трави полину гіркого - обмивати обличча 1 -2 рази на день; відвар оману високого - обполіскувати уражені ділянки шкіри обличчя та шиї. Тушіровати висипання екстрактом кори крушини, спиртової настойкою барбарису звичайного або настоянкою листя буди плющевідной на оцті.