Ліки рослинного походження та їх класифікація на основі фітотерапії
Отримані з лікарських рослин кошти можна класифікувати в 3 групи: 
 
а. Галенових препаратів. До них відносяться цілі рослини, окремі рослинні частини та їх суміші у свіжому або висушеному вигляді, соки і сиропи з лікарських рослин, як і різні види витяжок (водні, спиртні, спіртоводние, спиртоэфирные, масляні, гліцеринові тощо) у формі інфузії, тинктури, екстрактів, Мацерат, інтрактов та інших, і отримувані на базі їх більш сучасні форми як: небулйзати, Фармакотерапевтична, грануляти, пасти. Загальна характеристика цього виду ліків рослинного походження зводиться до наступних кількох дуже великою, з точки зору фітотерапії, моментів: насамперед вони відрізняються вмістом великої кількості і різноманітних як за своєю хімічною приналежності, так і за характером біологічної активності речовин. Кількість і співвідношення їх, коли питання стосується витяжок, залежать від характеру і властивостей екстрактора. Різні за кількістю та активності компоненти цього виду ліків завжди супроводжуються так званими супутніми речовинами, представленими зазвичай пектином, крохмалем, органічні кислоти, слиз, барвниками, сапоніни, неорганічними солями, мікроелементами. 
 
З першої загальної характеристики галенових препаратів, природно, випливає друга, що полягає в тому, що вони по суті справи являють собою природні двоякі комбінації: по-перше - комбінації з різних біологічно активних речовин, по-друге - комбінації біологічно активних речовин з різними, обов'язково супутніми їх, продуктами. Присутність цієї, другої, групи речовин в ряді випадків може і слід оцінювати з біофармацевтичної точки зору. З цієї позиції їх роль в даних випадках можна вважати аналогічною біофармацевтичної функції допоміжних речовин (наповнювачів), що використовуються при приготуванні різних лікарських форм і роблять вплив в тому чи іншому напрямку і ступеня на кінетику що входять до них активних речовин. У цьому відношенні класичними прикладами є сапоніни у водних витяжках з наперстянки, які покращують і прискорюють резорбцію серцево-активних глікозидів, як і колрідальних речовин в опіуму, які продовжують ефекти що містяться в ньому алкалоїдів. Іншою важливою загальною характеристикою галенових препаратів є та обставина, що їх можна застосовувати тільки перорально. Разом з деякими іншими, вже зазначеними, моментами така характеристика визначає повільне наступ фармакологічних ефектів цих препаратів і пізній прояв терапевтичних результатів. 
 
До загальних характеристик і в той же час як відоме незручність галенових препаратів слід вказати їх варіююча в кількісному і якісному відношенні складу біологічно активних речовин, який визначається такими факторами, як: фаза розвитку рослини під час збирання потрібних його частин, особливості кліматичних факторів, грунтові умови. 
 
Щоб уникнути або, в гіршому випадку, для компенсації перерахованих несприятливих факторів успішна фітотерапія вимагає дотримання, як важливого, передмови: попереднє та поточне визначення якості і стандартизацію ліків, з якими вона працює. 
 
б.Неогаленовие препарати. Вони являють собою ізольовані з рослинної сировини комплекси біологічно активних речовин, очищені від супроводжуючих їх баластних речовин. У цього виду ліків можна визначити хімічну приналежність і структуру їх основних і (або) найбільш характерних компонентів (алкалоїди, глікозиди, флавоноїди та ін.) Вони важко піддаються стандартизації - хімічної, фізико-хімічної або біологічної, їх можна вводити не тільки перорально, але і парентерально і дозувати щодо точно. 
 
в.Лекарства на базі ізольованих з лікарських рослин індивідуальних хімічних речовин з встановленою структурою та певними фізико-хімічними властивостями.