19:22
АСТРАГАЛ ШЕРСТІСТОЦВЕТКОВИЙ — Astragalus dasyanthus Pall.
АСТРАГАЛ ШЕРСТІСТОЦВЕТКОВИЙ — Astragalus dasyanthus Pall.
Сімейство боби — Fabaceae
Багаторічна трав'яниста волохато опушена рослина висотою 35 — 40 див. Стебла багаточленні, лежачі або такі, що підводяться. Листя чергове, непарноперістиє з 10—18 пар подовжених листочків. Квітки жовті, руді волосисті, неправильні, з приквітками, зібрані в головчатиє кисті. Плід — овальний волосистий боб. Квітне в травні-червні. Плодоносить в липні-серпні.
Поширений в основному на півдні Європейської частини колишнього СРСР, росте в степах, серед чагарників, по схилах гір і річкових долин.

З лікувальною метою використовують надземну частину астрагала шерстістоцветкового, зібрану під час цвітіння.

Хімічний склад: залізо, алюміній, фосфор, кальцій, натрій, магній, кремній, барій, молібден, стронцій, марганець, ванадій, гліциррізін, флавоноїди кверцетин і кемпферол.

Дія: сечогінне, протизапальне, седатівноє, потогінне, кровоспинне, нормалізує кров'яний тиск, збільшує силу серцевих скорочень, прискорює кровотік в судинах, зменшує ниркові і серцеві набряки.
У науковій дерматології астрагал шерстістоцветковий не застосовують. Враховуючи механізм дії, багатий хімічний склад, наявність деяких мікроелементів, гліциррізіна і ін. і нетоксичність препарату, ми призначали його всередину при екземі в гострій стадії з мокнутієм (яке при цьому зменшувалося), нейродерміті, склеродермії, псоріазі, вітиліго, облисінні і спостерігали позитивний клінічєєкий ефект.
Спосіб застосування: наполяжи трави астрагала шерстістоцветкового (20 г трави на 200 мл води) приймати по 1 столовій ложці 3—6 разів на день.

Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1102 | Додав: krasota | Теги: Астрагал шерстистоцветковый, астрагал шерстістоцветковий | Рейтинг: 0.0/0