00:37
Береза - Betula kerrucosa Ebrb
Назва українська - береза  
Народні назви - береза повисла, береза біла.
Відоме в народі своїм цілющим соком, швидкозростаюче, струнке дерево з білою корою, лупиться по колу шарами, досягає висоти до 18-25 м. Поширена по всій Європі, Канаді, північних штатах США, частково в Азії. У косметичних і лікувальних цілях використовуються бруньки, листя та березовий сік. Бруньки заготовляють в березні, в перших числах квітня, листя - у травні, коли вони ще молоді і ніжні, а сік збирають в березні. Листя і бруньки сушать при температурі не вище 40 ° С.

Діючі речовини. У нирках летюча міститься ефірне масло (5-8%), флавоноїди, сапоніни, кислоти аскорбінова і нікотинова. У листах ефірну олію (близько 0,05%), смолисті речовини, трітеріеновие спирти, сапоніни, кислота аскорбінова. Нирки і листя мають фітонцидна активністю. У березовий сік входять біометали: калій, кальцій, магній, залізо, яблучна кислота, дубильні й ароматичні речовини, цукор (до 2%).

Застосування в косметичному догляді. Очищає поверхню шкіри, проявляє протиалергічну, протимікробну дію, а також ранозагоювальний ефект, ванна з відваром з листя берези бородавчастої (100 г листя заливають 2 літрами окропу, доводять до кипіння, наполягають 1 годину, потім додають у ванну). Відвар з листя і ночек берези бородавчастої (20 г залити 200 мл окропу, доводять до кипіння, фільтрують) втирають у корені волосся внаслідок чого зменшується лупу і випадання волосся або роблять примочки для виведення пігментних плям і при вульгарних вуграх на обличчі.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Через протизапальний, сечогінний, жовчогінного, протиалергічну дію знаходить застосування в лікуванні ниркової коліки, жовтяниці, алергічних захворювань, гнійних ран; вірусних і мікробних ураженнях органів дихання.

Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 1413 | Додав: krasota | Теги: Береза бородавчаста | Рейтинг: 0.0/0