23:35
БУКВИЦЯ ЛІКАРСЬКА —Betónica officinalis L.
БУКВИЦЯ ЛІКАРСЬКА —Betónica officinalis L.
Сімейство губоцвіті — Lamiaceae (Labiatae)
Багаторічна трав'яниста рослина висотою 30—90 см, з сильним своєрідним запахом. Стебло прямої, чотиригранне. Навесні від кореня відходить один або декілька стебел і пучок листя на довгих черешках. Листя довгастий-яйцевидне, покриті волосками. Квітки ясно-пурпурові, маються в своєму розпорядженні кільцями в пазухах верхнього листя і до кінця стебла поступово утворюють колосовидне суцвіття. Квітне з липня до кінця серпня.

Поширена в Європейській частині колишнього СРСР, на Уралі, Кавказі. Росте на горбах, лугах, в чагарниках, гаях, лісах. З лікувальною метою використовують траву з квітками, зібрану під час цвітіння.

Хімічний склад: стахидрін, бетоніцин, тірозін, флавоноїди, ірідоїди і ін.

Дія (за даними народної медицини): седатівноє, гіпотензивне, відхаркувальне, проносне, частково сечогінне; підсилює обмін речовин, регулює травлення. У дерматології застосовують в основному в народній медицині при екеземе, нейродерміті де, псоріазі у вигляді настою. Спосіб застосування: 0,5 столової ложки трави буквиці лікарською залити 1 стаканом кип'ятку, наполягти протягом 1 ч, процідити, приймати по 0,5 стакана 4 рази на день до їжі. Зовнішньо рекомендують у вигляді примочок для лікування трофічних виразок, інфікованих важко-заживаючих ран, у вигляді ванн — при гипергидрозе кистей, підвищеної пітливості ніг.

Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1255 | Додав: krasota | Теги: буквица лекарственная, Буквиця лікарська | Рейтинг: 0.0/0