13:15
Чорниця звичайна
Чорниця звичайна - Vaccinium myrtillus L.
 
Назва українська - чорниця звичайна. Назви народні - Афіни, Боровиця, яфини. 
 
Невеликий напівчагарник висотою до 50 см, що росте в Європі, Азії, Америці в хвойних, змішаних і листяних лісах, на галявинах. Для медичних і косметичних цілей використовують плоди і листя чорниці. Плоди заготовлюють у період зрілості, а листя - під час цвітіння рослини. Термін придатності - 2 роки. 
 
Діючі речовини. Плоди містять цукру (до 20%), органічні кислоти, пектинові (до 1%) і дубильні (до 12%) речовини, глікозиди, вітаміни (С, В1, В2, А), нікотинову кислоту, мікроелементи - мідь, марганець, бор , титан, хром. У листі виявлені дубильні речовини (до 20%), флавоноїди, органічні кислоти, феноли та їх похідні, ефірна олія, вітамін С, каротиноїди. 
Дія: в'яжучу, протизапальну, сечогінну, джерело вітамінів та інших біологічно активних речовин, регулює обмін речовин, виводить радіонукліди з організму. 

 
Застосування в косметиці. Настій з листя чорниці використовують для загальнозміцнюючих ванн як самостійно, так і в комбінації з іншими рослинами (ромашка, череда, і т. д.) 
 
Застосування в фітотерапевтичний практиці. 
 
Ягоди, сік або настій сушених діодів дуже широко використовується для лікування захворювань системи травлення (проноси, запори), анеміях, атеросклерозі, подагрі, ревматизмі, поліпшують зір. Зовнішньо чорниця (ошпарений окропом і товчені ягоди) застосовують для лікування екзем (коли відсутня мокреніе), псоріазі, нейродерміті. Ягода чорниці дуже хороший засіб, що сприяє виведенню радіонуклідів
 
Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 2758 | Додав: krasota | Теги: Черника обыкновенная, Чорниця звичайна | Рейтинг: 3.7/3