17:03
Цибуля - Allium сера L.
Українське назва - цибуля городня. Назва рос. - Лук репчатый
Загальні відомості. Однолітня - дворічна або трирічне рослина, культивується практично у всіх країнах світу як харчовий продукт.

Діючі речовини. Цибуля ріпчаста, цибуля-порей, зелена цибуля, цибуля сибірський та інші види цибулі містять високоактивні летючі масла (фітонциди), що містять органічно пов'язану сірку (фітонциди надають дезінфікуючий, протигрибковий дія), вітамін С (до 35 мг/100), рибофлавін, тіамін , каротиноїди, органічні кислоти, солі кальцію, марганцю, заліза, цинку, кобальту, цукру, йод.
Ефективність цибулі зумовлена також наявністю в ньому вітамінів (С, групи В, пантотенової кислоти, каротину) флаваноідних сполук, цукрів, біометалів.

Застосування в косметичному догляді. Сік цибулі втирають в шкіру голови для зміцнення волосся при надмірному їх випаданні (зміцнюються коріння волосся, поліпшується їх харчування), себореї, гнездной плішивість. Волосся стає шовковистим, блискучими, шкіра не лущиться. Веснянки бліднуть якщо наносити на них свіжий сік цибулі. Сік з лука широко використовується для приготування масок для обличчя та засобів для зміцнення волосся. Інформація, що міститься в соку цибулі сірка покращує кровообіг в шкірі голови, обмежує надмірне ожиріння волосся, а також перешкоджає виникненню лупи. Шкірочку цибулин застосовують для оттеніванія волосся. Для цього 30 г шкірочки заливають 200 мл кип'яченої води, кип'ятять до 20 хв., Проціджують, додають у екстракт 5 г гліцерину, втирають у волосся до одержання необхідного кольору.

Дія: протимікробні, загальнозміцнюючий, жовчогінну, противоглистное, протівосклеротіческое, підвищує перистальтику кишечнику.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. В медицині цибуля застосовують з давніх часів. Гіппократ, Авіцена, Гален, Діоскорид рекомендували цибуля для лікування ревматизму, подагри, ожиріння, забруднених ран. У народі говорили: «Лук у твоїх обіймах - проходить будь-яка хвороба», «Лук від семи недуга».
У науковій і народній медицині цибуля, як харчовий продукт або у вигляді соку усередину використовують для лікування закрепів, атонії кишечнику, авітамінозів, атеросклерозу, гіпертрофії передміхурової залози, зниженою статевої активності, бронхітів, як протиглисний засіб.
Зовнішньо у вигляді інгаляцій застосовують сік цибулі при запальних захворюваннях органів дихання, у вигляді тампонів для лікування трихомонадних кальпітов, у вигляді аплікацій при болючих мозолях, бородавках, грибкових захворюваннях шкіри.

Лікувальні властивості цибулі не повинні затушовувати його негативний вплив на організм. Не рекомендується надмірне вживання цибулі при серцево-судинних захворюваннях, ураженнях нирок, печінки, шлунка.
Переглядів: 1640 | Додав: krasota | Теги: Цибуля, Лук репчатый | Рейтинг: 0.0/0