15:36
Евкаліпт
Евкаліпт кулястий, прутьевідний, попелястий - Eucalyptus globlus L.
 
Назва українська - евкаліпт. 
 
Вічнозелене могутнє дерево висотою 50-80 м. Росте в Австралії, Африці, Азії, Америці, СНД (Кавказ, південь України, Крим). Для медичних цілей і парфумерії заготовлюють листя рослини. 
 
Діючі речовини. Листя всіх трьох видів евкаліпта містять ефірну олію, основним компонентом якого є терпенові сполуки, цінеол (70 - 80%), піперітоп, феландрен, дубильні речовини органічні кислоти, гіркі та інші речовини. 
Наявність зазначених фізіологічно активних речовин зумовлює виражену протимікробну, протизапальну, відхаркувальну дію. 

 
Застосування в косметиці. Трітерпен цінеол використовується як складова частина кремів для масажу, зубних паст, рідин для полоскання рота, добавок у ванну, засобів після гоління для чоловіків. Ароматичні сполуки евкаліптів використовуються також у парфумерній промисловості. 
 
Застосування в фітотерапевтичний практиці. 
 
Для домашнього приготування відвару використовують сухі подрібнені листя евкаліпта. Для цього беруть 2 столових ложки сировини, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої води і кип'ятять на повільному вогні 30 хв, наполягають 1 годину, фільтрують, застосовують внутрішньо по 2 столові ложки 3 рази на день після їжі при простудних захворюваннях, при довгостроково поточних гнійничкових процесах на шкірі, носійстві стафілококів у кишечнику, у вигляді полоскань для лікування запальних захворювань порожнини рота, горла, для інгаляцій при бронхітах, трахеїтах, при гінекологічних захворюваннях у вигляді спринцювань. 
 
Настоянка евкаліпта - є готовий препарат в аптеці або можна приготувати в домашніх умовах. Для цього 20 г сухого листя евкаліпта заливають 80 мл 70% розчину спирту, витримують 8-10 днів, періодично помішуючи. Потім фільтрують і доводять загальний обсяг 70% розчином спирту. 
 
Фармацевтична промисловість випускає офіційні препарати: олія евкаліптова, хлорофілліпт, що представляє собою 1% спиртовий розчин хлорофілов з листя евкаліпта, Інгаліпт, комбінований препарат, що містить евкаліптова і м'ятна олії, гліцерин, спирт та інші речовини, мазь «Ефкамон» та ін Перераховані препарати знаходять застосування місцево для інгаляцій, парентеральний.
Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 4090 | Додав: krasota | Теги: Евкаліпт, эвкалипт | Рейтинг: 4.0/3