22:21
ГЛІД КОЛЮЧИЙ — Crataegus oxyacantha L.
ГЛІД КОЛЮЧИЙ — Crataegus oxyacantha L.
Сімейство розоцвітих — Rosaceae
Чагарник або невелике дерево заввишки до 4 м, з колючками на коричнево-червоних втечах. Листя чергове, широке, ромбічне, літом зелені, восени оранжево-червоні. Квітки двостатеві з білими або червонуватими пелюстками, зібрані в щитки. Плоди круглі або овальні, червоні або червоно-жовтого кольору з 3 — 5 кісточками. Квітне в травні-червні, дозріває в кінці серпня - вересні.

Культивується в основному як декоративна рослина, хоча зустрічається і в дикому вигляді в лісах і по берегах річок в середній і південній смузі Європейської частини колишнього СРСР, в Середній Азії, Західному і Східному Сибіру.

З лікувальною метою використовують квітки, плоди, листя і кору. У дерматології — в основному квітки, зібрані на початку цвітіння.

Хімічний склад: кверцетин, тріметіламін, ефірне масло, холін, ацетілхолін, хлорогеновая, кавова кислоти, гиперозід.

Дія: спазмолітичне, седатівноє, гіпотензивне, можливо, десенсибілізірующєє, зменшує збудливість центральної нервової системи, покращує сон. Експериментально доведено, що рідкий екстракт глоду регулює жировий обмін.

У дерматології препарати глоду застосовують при псоріазі, екземі, нейродерміті, шкірному свербінні, в комплексі з іншими лікарськими рослинними препаратами — як патогенетичний, седатівноє засіб, коли при перерахованих вище захворюваннях наголошується гіпертензія, функціональні розлади серцевої діяльності, гипертіреоз або з метою регуляції порушень ліпідного обміну. Показано призначення препаратів глоду при артропатічеськом псоріазі. У всіх випадках глід призначають під контролем артеріального тиску, оскільки він може його знижувати.

Спосіб застосування: спиртну настоянку свіжих квіток — по 40 крапель 3 рази на день.


Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1533 | Додав: krasota | Теги: боярышник колючий, Глід колючий | Рейтинг: 1.0/1