22:48
Хміль звичайний
Хміль звичайний - Нumulus Lupulus L.
 
Українська назва - хміль звичайний. Народні назви - виноград дикий, чімей, хмеліна. 
 
Багаторічна трав'яниста, в'юнка рослина, висотою до 6 м з витким стеблом. Росте в дикому вигляді по всій помірній зоні північної півкулі, особливо на вологих місцях (уздовж річок, озер). Для медичних і косметичних цілей використовують супліддя - шишки хмелю, зібрані до повного дозрівання. 
 
Діючі речовини. Шишки хмелю містять гірку речовину - лупулін, де є ефірна олія (до 2%), що складається з мірцена (30-50%), і каріофілена (20-50%), гераніола, ліналола, гумулена, фарнезона, алкалоїд хіхмулін, кумарини, вітаміни (В, В6, РР, рутин), флавоновие глікозиди, гормоноподібних естрагених речовин. У ефірному маслі виявлені гіркі речовини: гумулон, лупулон, колупулон та ін 
 
Дія: протизапальну, болезаспокійливу, протимікробну, сечогінну, антиалергічна, естрогенні, що покращує функцію шкіри і органів травлення, регулює обмін речовин. 
 
Застосування в косметиці. Хміль знайшов широке застосування в косметиці як основний засіб для попередження старіння шкіри і лікування цього захворювання, яке приносить дуже багато неприємностей жінкам. Зазначене властивість хмелю обумовлено естрогенним протизапальними, антиалергічними властивостями рослини і відомо давно. Ще в середні століття настій шишок хмелю чи відходи пивоварних заводів застосовували у вигляді ванн, як для поліпшення загального стану, так і властивостей шкіри. Настій готують наступним чином: 2 столових ложки шишок хмелю заливають 200 мл окропу, кип'ятять 15 хв, настоюють протягом 30 хв., Додають у ванну. Даний настій втирають в шкіру голови щоденно при облисінні, миють особа (або прикладають змочену настоєм серветку на 15 хв) для профілактики і лікування зморшок, при фурункульозі, інших гнійничкових захворюваннях шкіри. 
 
Екстракт хмелю додають у різні креми, лосьйони, шампуні, для в'ялою, схильною до гнійничкові поразок шкіри. Шампуні з додаванням екстрактів з шишок хмелю з успіхом застосовують для миття голови. Це зміцнює волосся, додає їм блиск, попереджає появу лупи, волосся стає м'яким і шовковистим, приємного запаху. 
 
Ще один рецепт для попередження появи лупи: беруть шишки хмелю, кропиви, мати-й-мачухи в рівних кількостях, подрібнюють. 3 столові ложки, заливають 500 мл окропу, доводять до кипіння, наполягають 1 годину, миють голову звичайним способом, потім обполіскують настоєм з рослин, волосся просушують рушником. 
 
Застосування в фітотерапевтичний практиці. Настій шишок хмелю дуже широко використовують у лікуванні шкірних хвороб (лишаю, псоріазу, незагойні виразки, вугрі, дерматити), як самостійно, так і в комплексі з іншими рослинами. У жінок похилого віку трихомонадний кольпіти, вагініти невстановленої етіології дуже добре лікуються спринцювання з настою шишок хмелю. Іноді призначають настій шишок хмелю для лікування гастритів із зниженою кислотністю, ентеритів, холециститів, запальних процесів сечовивідної системи.
Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 4725 | Додав: krasota | Теги: Хміль звичайний, Хмель обыкновенный | Рейтинг: 4.0/3