16:58
Липа серцеподібна - Filia cordata Mill.
Назва українське - липа серцеліста. Назва рос. - Липа сердцевидная.
Народна назва - глушині, тей.

Всім відоме, і в той же час загадкове дерево висотою до 30 метрів, виростає у Європі, Азії в лісах, поблизу річок, доріг, висаджується в парках, біля будинків.

Для медичних і косметичних цілей заготовляють липовий цвіт (суцвіття з приквітковим листям) в сонячну теплу погоду, коли розпустив максимальну кількість квітів їх, сушать у теплих приміщеннях. Висушена липовий колір повинен мати золотисто-жовтий колір.

Діючі речовини. Липовий колір містить ефірну олію, що складається, в основному, з терпеноідного спирту фарнезола (обумовлює запах рослини), дубильні речовини, каротин, сапоніни, флавоноїди, аскорбінову кислоту, глікозид гесперидин, слиз. Головною діючою речовиною липового цвіту є флавонсіди.

Дія: протимікробну, потогінну, сечогінний, протизапальний, жарознижувальний, спазмолітичну, седативну, регулює обмін речовин.

Застосування в косметичному догляді. Готують настій квітів липи (2 столові ложки заливають 200 мл окропу доводять до кипіння, наполягають 1 годину), додають 1 чайну ложку соку лимона або моркви, застосовують в теплому вигляді примочок або припарок для зменшення зморшок особи, додання шкірі бархатистості, свіжості, захищають її від інфекції. Парові ванни з липовим цвітом при жирній шкірі обличчя або при вуграх надає прекрасний лікувальний ефект. І, на кінець, настій липового цвіту чудовий засіб для волосся, зменшення лупи. Після миття голови волосся звичайним способом обполіскують настоєм липового цвіту, в результаті чого вони стають блискучими, еластичним, гладкими. Екстракти з липового цвіту додають у лосьйони, креми, добавки для ванн, шампунів.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Липовий колір стародавнє лікарський засіб, який отримало заслужену славу в науковій і народній медицині, завдяки своїм цілющим властивостям. Настій липового цвіту по 100 мл 3 рази на день за 30 хвилин до їди ефективний засіб при запальних захворюваннях порожнини рота (стоматит, ангіна), органів дихання (трахеїт, бронхіт, пневмонія), адено-вірусних захворюваннях, для зниження температури тіла, як заспокійливий засіб при підвищеній нервовій збудливості. Квіти липи додають до чаю, до інших лікарських трав. Деревина липи є вихідним сировина для отримання активованого вугілля, цього прекрасного сорбенту, який врятував життя багатьом тисячам хворих, а також дьогтю - чудового препарату для зовнішнього застосування.

Липа - це м'яка, світла, добре піддається обробці деревина, яка прикрашає багато будинків, собори.
Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 1608 | Додав: krasota | Теги: Липа сердцевидная, липа серцеліста | Рейтинг: 0.0/0