20:23
ЛЮБИСТОК ЛІКАРСЬКИЙ (зірка лікарська) — Levisticum officinale Koch
Сімейство селеровиє — Apiaceae
Багатолітня трав'яниста рослина висотою до 2 м. Корінь зверху желто-бурий, усередині білий, масивний. Стебло усередині порожньої, голе, кругле. Листя блискуче, двоякоперістиє або перисті. Квітки дрібні жовті, зібрані в складну парасольку на кінці гілки. Квітне в іюне-іюле. Дозріває у вересні. Плід — двузерновка овальної форми.
Культивується як декоративна і лікарська рослина. Зростає в південній, середній смузі Європейської частини колишнього Радянського Союзу. З лікувальною метою використовують корінь і листя.
Хімічний склад: ефірне масло, до складу якого входить а-тергпеніол, який по хімічній будові нагадує камфору, карвакрол, цинеол і інші терпени, крохмаль, яблучна кислота, кумарін, цукор, дубильні речовини, камедь, смоли.
Дія: сечогінне, проносне, болезаспокійливе, жовчогінне протівоглістноє, потогінне, відхаркувальне, седатівноє, антимікробне, антисептичне, дезинфікуюче.
Настій коріння любистка лікарського (1 чайну ложку на 1 стакан окропу), сік листя свіжий або консервований рекомендує втирати в шкіру волосистої частини голови при осередковому і тотальному облисінні. З настоєм коріння рекомендують приймати ванни при екземі, псоріазі, нейродерміті, шкірному свербінні. Примочки з настоєм кореня призначають на веснянки, гиперпігментірованниє плями. Встановлено, що корінь любистка лікарського кип'ятити не слід, оскільки при цьому руйнуються складові частини основної речовини, що діє — ефірного масла.
Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1914 | Додав: krasota | Теги: Любисток лікарський, Любисток лекарственный | Рейтинг: 0.0/0