16:42
Льон посівної - Linum usitatissi.
Назва українське - льон звичайний. Назва рос. - Лен посевной.
Назва народне - льон-довгунець
Відоме однорічна рослина, висотою до 150 см, культивується як сільськогосподарська культура в багатьох країнах світу через цінного волокна. Для медичних і косметичних цілей використовують насіння.

Діючі речовини. У насінні льону містяться жирні олії (до 40%), до складу яких входять гліцериди ненасичених кислот: олеїнової, лінолевої, ліноленової і ізоліноленовой; Слиз (до 6%), каротин, вітаміни (С, А), органічні кислоти, ферменти, цукор , а також токсичну речовину - ціаністий водень (тільки в мелених насінні).

Дія: обволікаючу, протизапальний, відхаркувальний, зменшує вміст холестерину в крові.

Застосування в косметичному догляді. Лляне масло широко застосовується у вигляді масок для лікування висипань на шкірі обличчя, вираженого лущення / тріщин, запальних захворювань шкіри. Дане олія входить до складу багатьох косметичних препаратів (маски, креми).

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Застосовують у вигляді настою насіння льону посівного для лікування гастритів, ентеритів, при запальних захворюваннях органів дихання, сечових шляхів. Для приготування настою беруть 2 столових ложки насіння, заливають 2 склянками окропу, доводять до кипіння, потім, постійно перемішуючи протягом 10 хв, фільтрують через марлю і приймають по 100 мл 3 рази на день за 30 хвилин до їди.
Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 1541 | Додав: krasota | Теги: Льон посівної, Лен посевной | Рейтинг: 0.0/0