12:19
ЛЬОВЗЕЯ САФЛОРОВІДНАЯ (большеголовник сафлоровідний, маралячий корінь) — Rhaponticum carthamoides (Willd) Jlyin
Сімейство айстрові — Asteraceae
Багатолітня трав'яниста рослина висотою 60—170 см. Листя чергове з короткими черешками еліптичною або продолговато-яйцевідной форми ніжніє довші в порівнянні з верхніми і перісто-рассеченниє, верхні коротші і грубозернисті. Суцвіття у вигляді одиночних сферичних кошиків на верхівці стебла. Плід — 5—7 мм, еліпсоїдний, продольно-ребрістий, бурого кольору з щетинами на верхівці. Кореневище зростає горизонтально, тверде що гілкується, темно-коричневого кольору. Коріння — тонкі, жорсткі, відходять з нижнього боку кореневища.
Зростає на Алтаї, в Саянах, Алатау Коваля.
Хімічно склад. Каротин, алкалоїди, аскорбінова кислота, ефірні масла, інулін, дубильні речовини, екдістерони.
З лікувальною метою застосовують коріння для збудження функції центральної нервової системи, підвищення розумової і фізичної працездатності, придушення відчуття втоми. Льовзея сприяє посиленню зростання волосся; волосся під час лікування стає густішим, темнішим, грубішим. При облисінні застосовують всередину рідкий екстракт по 20—30 крапель 2—3 разу в день і зовнішньо втирають 1 раз на день.
Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1239 | Додав: krasota | Теги: Левзея сафлоровидная, Льовзея сафлоровідная, большеголовник сафлоровидный, маралий корень | Рейтинг: 0.0/0