18:02
М'ята перцева - Mentha piperita L.
Назва українське - М'ята Перцева (холодна). Назва рос. - Мята перечная 

Назви народні - галущанка, ладошнік, м'ята англійська, м'ята-холодянка, надошнік, насерднік.

Широко відоме і популярне в народі багаторічна трав'яниста рослина заввишки до 1 м, росте і культивується в Європі, Азії, Америці, Австралії та інших країнах. Для медичних і косметичних цілей збирають надземну частину рослини безпосередньо перед цвітінням (до 3-х разів за сезон), швидко сушать у тіні, при температурі не перевищує 35 ° С.

Діючі речовини. У листі рослини міститься не менше 3% ефірного масла (в суцвіття до б%), що складається на 50% з ментолу, а також пінена, лимонна, цинеол, діпентена, пулегона та інших терпеноїдів. У листах є гіркі і дубильні речовини, флавоноїди, каротин, аскорбінова кислота, органічні кислоти, Біметали, марганець, мідь, стронцій та ін.)

Має заспокійливу, спазмолітичну, протибольовими, каронарорасшіряющее, жовчогінну, протимікробну, протизапальну дію.

Застосування в косметичному догляді. Для косметичних масок, кремів, зубних паст, рідин для рота, освіжаючих кремів використовується м'ятна масло або основне його діюча речовина - ментол, що отримують не тільки з м'яти, але і синтетичним шляхом.

Настій листа м'яти перцевої (5 г або 1 / 2 столової ложки рослини заливають 200 мл окропу і кип'ятять 15 хв при закритій кришці, наполягають 45 хвилин, проціджують, залишок віджимають, об'єм настою доводять кип'яченою водою до 200 мл) приймають в теплому вигляді по 1 / 2 склянки 3 рази на день до їжі, або додають у ванну.

Така ванна надає заспокійливу дію на організм, бо ментол та інші речовини м'яти мають властивість дратувати нейрорецептори шкіри і слизових оболонок, підсилюючи капілярний кровообіг. Замість настою листя м'яти додають у ванну 20-30 крапель олії; м'яти або чайну ложку настоянки м'яти.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Призначають м'яту у вигляді настою, настоянки або різних препаратів, що містять ментол (валідол, таблетки м'ятні, корвалол, краплі Зеленина), масла при спазмах в травному тракті, метеоризмі, нудоти, блювоти, холециститах, холангітах, гепатитах як жовчогінний засіб, при запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, болях у серці, спазму судин головного мозку, підвищеній збудливості, поганий сон.

Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 1641 | Додав: krasota | Теги: М'ята перцева, Мята перечная | Рейтинг: 0.0/0