19:21
Медунка лікарська - Pulmonaria officinalis L.
Назва українське - Медунка лікарська. Назва рос. - Медуница лекарственная 

Назви народні - брат-і-сестра, жива трава.

Багаторічна ранньовесняна трав'яниста рослина заввишки до 40 см, які ростуть у Європі та Азії в лісах, на луках, у парках. Медуниця з'являється ранньою весною як тільки сходить сніг і квітне яскравими червоними квітами, які незабаром стають синюватими або фіолетовими. Для медичних і косметичних цілей заготовляють надземну частину рослини під час цвітіння.

Діючі речовини. У рослині виявлено значну кількість мікроелементів: кремній, мідь, залізо, титан, марганець, срібло, нікель, ванадій, стронцій, калій, кальцій, вітаміни (аскорбінова кислота, рутин), сапоніни, каротин, поліфеноли.

Надає обволікаючу, протикашльову, протизапальну, кровоспинну, ранозагоювальну дію, стимулює кровотворення і ріст волосся.

Застосування в косметичному догляді. Настій трави медунки (1 столову ложку заливають 200 мл окропу, доводять до кипіння, наполягають 1 годину) застосовують у вигляді примочок при гнійних захворюваннях шкіри, важко заживаючих ранах, втирають в шкіру голови при посиленому випадіння волосся.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Настій трави медунки призначають (по 3 столові ложки 3 рази на день за 20 хвилин до їди) при запальних захворюваннях органів дихання, що супроводжуються кашлем, гастритах і виразковій хворобі шлунка з підвищеною кислотністю, проносах, як сечогінний і кровоспинний засіб. Дуже цінна властивість медунки лікарської - відновлювати голос при ларингіті.

Зовнішньо настій рослини з успіхом застосовують для лікування екземи, червоного плоского лишаю, псоріазу, колагенозів.

Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 1673 | Додав: krasota | Теги: Медунка лікарська, Медуница лекарственная | Рейтинг: 2.0/1