17:52
Морква посівна - Daucus sativus R.
Назва українське - морква посівна. Назва рос. - Морковь посевная.

Дворічне культивується трав'яниста рослина, висотою 40-70 см, вирощуються в усіх країнах світу. Застосовують в косметиці та медицині коренеплід і насіння.

Діючі речовини. У коренеплодах моркви є велика кількість каротину і каротиноїдів - провітаміном вітаміну А, фосфоліпіди, лецитин, вітаміни групи В, С, пектини, цукру, летючі олії, макро-та мікроелементи, калій, магній, фосфор, йод, залізо, цинк та ін ), насіння моркви містять флавоноїди, ефірне і жирне масла. З ефірної олії виділені терпени: цитраль, каратол, азарон, даукол та ін, з жирного масла - гліцериди пальмітинової, олеїнової і лінолевої кислот.

Морква має загальзміцнювальну, радіозахисним, що регулює обмін речовин, жовчогінну, сечогінну дію.

Застосування в косметичному догляді. Можна з упевненістю стверджувати, що морква та огірок ділять перше місце за сприятливого впливу на шкіру. Наявність великої кількості каротину в моркві, каротиноїдів, вітамінів та інших речовин обумовлюють дуже сприятливий вплив маски зі свіжої моркви на шкіру. Морквяний маску готують вдома. Почищену моркву труть на тертці з нержавіючої сталі і накладають на вимите обличчя на 15-20 хвилин, потім миють обличчя кип'яченою водою (теплою). Після морквяної маски змащують шкіру тонким шаром напівжирного або жирного крему. Морква підвищує фізіологічні функції шкіри допомагає зберегти їй м'якість, свіжість, бархатистість, зменшує сухість, повертає еластичність, усуває гнійничкові ураження шкіри. Морквяний сік додають в рідині для обличчя, захисні креми. Одночасно з місцевим застосуванням рекомендується приймати морква всередину. Летюча ефірна олія з насіння моркви застосовують у парфумерній промисловості.

Морквяний сік втирають спільно з соком лимона в шкіру голови для зміцнення волосся і при себореї.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Морква (100 г плодів 2 рази на день протягом 2-х тижнів, з подальшим 2-х тижневим перервою) рекомендується приймати при гіповітамінозах, схильністю до простудних захворювань, обмінних поліартритах, жовчнокам'яної і сечокам'яної хвороби, ішемії міокарді, ослабленим хворим.

Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 1644 | Додав: krasota | Теги: Морковь посевная, Морква посівна | Рейтинг: 0.0/0