20:23
Настурція травнева -Tropaeolum majus L.
Сімейство настурціевие - Tropaeolaceae 
Однорічна декоративна рослина заввишки від 30 см до 2 м з зеленим витким стеблом. Листя довгочерешкові, чергові. Квіти помаранчеві з червоними прожилками, дуже красиві; чашка червоного кольору, пятіраздельная з шпорою в основі. Плід складається з трьох односемянних плідників. Цвіте влітку.
Родина настурції - Південна Америка, в нашій країні розводиться як декоративна рослина. З лікувальною метою використовують листя і квітки.
Хімічний склад: глікозид тропеолін, вітамін С (до 1%), цукор, крохмаль, серосодержащие ефірна олія, калію сульфат, слизові оболонки і пектинові речовини, фітостерини, барвник сорбузін, ензим мірозін.
Дія: антимікробну, дезінфікуючий, антисептичну, стимулює ріст волосся. До кінця механізм дії настурції не вивчений.
У дерматології в народній медицині настурції більшу, цілком ймовірно, за рахунок наявності в ній серосодержащие ефірного масла та інших речовин успішно застосовують при осередковому і тотальному облисінні. П. Чуролінов (1979) рекомендує два наступних випробуваних рецепта:
1) 100 г свежесмятих листя настурції великий (свіжих), 100 г свіжого листя кропиви пекучої (Urtica urens) і 10 г ретельно подрібненого в порошок кореневища перстачу гусячої (Potentilla anserina) залити 0,5 л 90% спирту. Настояти протягом 15 днів, часто збовтуючи. Процідити через фільтр (кілька шарів марлі). Перед вживанням додати Ароматизующій речовина. Застосовувати через день, втираючи в волосисту частина голови. Не допускати попадання рідини в очі.
2) свіжий сік зібраних листя також втирати в волосисту частина голови через день. Берегти очі. Б. Д. Йорданов (1976) одночасно рекомендує при облисінні приймати сік свіжого листя по 10-12 г на день.
Відвар квіток настурції з медом застосовують для полоскання рота при молочниці: у вигляді відвару свіжих або сухого листя і квіток (20 г на 200 мл води) - по 2-3 столові ложки 4 рази на день або соку рослини при хронічному бронхіті з густим секретом, цинзі, каменях у сечовому міхурі, жовчнокам'яної хвороби, гіпертензії, захворюваннях серця (хронічної коронарної недостатності).

Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1372 | Додав: krasota | Теги: Настурція травнева, настурция майская | Рейтинг: 0.0/0