20:28
Обліпиха крушіновідная - Hippophae rhamnoides L.
 Сімейство лохів - Elaeagnaceae 
Гіллястий великий дводомної чагарник висотою 0,5-3,5 м, іноді дерево до 10 м з добре розвиненою поверхневою кореневою системою. На коренях містяться бульби з азотофіксуючих бактеріями. Пагони спочатку сріблясті від лусочок і зірчастих волосків, потім буро-іржаві, з жорсткими колючками завдовжки 3-5 см. Листки чергові, короткочерешкові, цельнокрайние, лінійні або лінійно-ланцетні, зверху темно-зелені, знизу буро-сріблясті від зірчастих лусочок, довжиною 2-8 см. Квітки дрібні, непоказні, тичіночние - сріблясто-бурі, зібрані в короткі колоски. Маточкові - з трубчастим двулопастним жовтуватим оцвітиною, по 2-5 в пазухах листя. Плоди - кулясті, соковиті кістянки жовтого або помаранчевого кольору, ароматні, кисло-солодкі на смак, до 1 см в діаметрі, з гладкою кісточкою, майже сидячі, густо обліплювали кінці гілок, від чого рослина отримало свою назву. Цвіте в квітні-травні. Плоди дозрівають у вересні - жовтні.
Росте в південних і західних районах європейської частини колишнього СРСР, у південних районах Західного і Східного Сибіру, на Кавказі, в Середній Азії по річкових обмілинах і берегів річок і морів, на пісках, скелях, культивується в садах, парках, на присадибних ділянках.
Використовують плоди і листя.
Хімічний склад: у свіжих зрілих плодах містяться жирну олію (до 8%), аскорбінова кислота, каротин, тіамін, рибофлавін, сполуки - похідні ізорамнетіна, кемпферол і кверцетину; дубильні речовини, цукру. Листя обліпихи містять флавоноїдної сполуки - похідні ізорамнетіна, кемпферол і кверцетину; дубильні речовини.
Дія: плоди обліпихи є цінним полівітамінним сировиною. Обліпихова олія має болезаспокійливою і епітелізірующім властивостями, прискорює грануляцію тканин.
У дерматології препарати обліпихи застосовують при облисінні і в косметиці.
Спосіб застосування: плоди обліпихи в сирому вигляді, настій з плодів і листя (20,0: 200,0) всередину і зовнішньо. Обліпихова масло в складі кремів - зовнішньо.

Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1307 | Додав: krasota | Теги: Облепиха крушиновидная, Обліпиха крушіновідная | Рейтинг: 0.0/0