18:22
Обліпиха крушіновідная - Hippophae rhamnoidesL.
Назва українське - Обліпиха крушіновідна. Назва рос. - Облепиха крушиновидная

Назви народні - білотерн, восковуха, верботерн, плоховнік, терен талова, щец.

Дводомної чагарник висотою до 15м, що виростає в Європі, Азії, Америці по берегах річок, озер, на пісках і скелях, культивується на присадибних ділянках, в садах і парках. Для медичних і косметичних цілей використовують плоди, кору і листя. Плоди заготовляють в період повної стиглості, кору - ранньою весною; листя-в період вегетації.

Діючі речовини. М'якоть плодів обліпихи містить олія, флавоноїди, каротиноїди, токофероли та інші вітаміни (С, Вр В2, В6, фолієву та нікотинову кислоти, інозит), фосфоліпіди, поліфеноли, алкалоїд серотонін, органічні кислоти (винна, щавлева, яблучна, бурштинова), кумаріни . У обліпихи маслі, одержується з насіння, виявлені гліцериди лінолевої, олеїнової, ліноленової, пальмітинової і стеаринової кислот, а також інші біологічно активні речовини.

У листах є кумаріни, тритерпенові та інші органічні кислоти, вітаміни, поліфеноли та ін речовини. Кора містить значну кількість алкалоїду серотоніну.

Дія: загальнозміцнюючу, протизапальну, протимікробну, знеболююче, підсилює грануляцію і епітелізацію тканин, джерело полівітамінів для організму.

Застосування в косметичному догляді. Дозрів плоди обліпихи розтирають в ступці і застосовують у вигляді аплікацій при в'яне, особливо при сухій шкірі. Можна додати кілька крапель лимонного або морквяного соків. Масло обліпихи додають у косметичні маски, креми. Настій листя обліпихи використовують для загальнозміцнюючих ванн. У всіх випадках рекомендується приймати олія обліпихи всередину по 1 чайній ложці 3 рази на день до їжі.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Всередину призначають для лікування виразкової хвороби шлунка та 12-ти палої кишки, атеросклерозі, токсичних гепатитах, важких інфекційних захворюваннях, при проведенні рентген-і радійтерапіі злоякісних захворювань.

Зовнішньо обліпихова олію застосовують для лікування опіків та обмороження, пролежнів, променевих уражень шкіри, екземи, трофічних виразок, у вигляді інгаляцій для лікування запальних захворювань ротової порожнини, носоглотки, трахеї, бронхів, гайморитів. Дуже ефективно призначення обліпихової олії у вигляді тампонів, кульок або свічок при запальних захворюваннях жіночих статевих органів (кольпіт, ендоцірвіціт, ерозія шийки матки), прямої кишки (геморой, тріщина заднього проходу, проктит).

Відвар обліпихи (1 столову ложку кори заливають 200 мл окропу, кип'ятять 5 хвилин, наполягають 1 годину, приймають по 1 столовій ложці 6 разів на день) або спиртовий екстракт (заливають кору 50% розчином спирту у співвідношенні 1:2, настоюють 10 днів, щоденно помішуючи, фільтрують, приймають по 50 крапель 4 рази на день) кори крушини призначають при комплексному лікуванні злоякісних новоутворень.

Категорія: Короткий каталог лікарських рослин | Переглядів: 1427 | Додав: krasota | Теги: Обліпиха крушіновідная, Облепиха крушиновидная | Рейтинг: 0.0/0