21:48
Пастернак посівний - Pastinaca sativa L.
Сімейство селеровые - Apiaceae
Поширена дворічна овочева і кормова рослина з сильним специфічним запахом, товстим, м'ясистим, веретеновидним солодким білим коренем. Стебло прямостояче заввишки 30-200 см, гіллясте, борознисте. Листя перисто-розітнуте, голе, блискуче, черешкове, завдовжки 5-20 см, з кінцевою трилопатевою долею. Квітки жовті, дрібні, зібрані в складні парасольки. Плоди жовтувато-бурі, округло-еліптичні, плоскосжатые. Квітне в червні-липні.
В даний час вирощується в невеликій кількості майже по всій території Радянського Союзу. Коріння пастернаку використовує в їжу для приготування перших і других блюд. З лікувальною метою використовують всі частини рослини.
Хімічний склад: трава містить похідні кумарина і флавоноїди пастернозид, пастинацин, рутинів, гиперин; плоди - бергаптен, серондин, императорин, пастинацин, ксантотоксин.
Дія: спазмолітичне, сечогінне, помірно седативное, фотосенсибилизирующее, загальнотонізуюче, сприяє підвищенню апетиту, регулює травлення, збуджує статеву функцію.
У дерматології при вітиліго, облисінні застосовують препарат бероксан що виробляється в заводських умовах. Він містить суміш двох фурокумаринів: бергаптена і ксантотоксина. У Болгарії з пастернаку готують препарат эупигмин, який також використовують для лікування вітиліго. Ми вважаємо, що пастернак як харчовий продукт необхідно широко рекомендувати хворим з вітиліго і облисінням, а сік, настойку трави, плодів втирати у вогнища депігментації, облисіння. По П. Чуролінову (1979), пастернак стимулює також зростання волосся.
Препарат пастинацин, що виготовляється в заводських умовах з насіння пастернаку, застосовують для розширення коронарних судин при стенокардії, судин бронхів, при спазмах кишок, неврозах і як гіпотензивний засіб при гіпертонічній хворобі.
Спосіб вживання: 2-3 столових ложки подрібненого листя, або 2 чайних ложки подрібненого коріння, або 0,5 чайної ложки товчених плодів залити 2 стаканами кип'яченої води, прокип'ятити протягом 15 мін, приймати холодний відвар 1 столовій ложці 3-4 рази на добу.


Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1843 | Додав: krasota | Теги: Пастернак посівний, Pastinaca sativa L., пастенак посевной | Рейтинг: 0.0/0