19:53
ТИРЛИЧ ПЕРЕКРЕСТНОЛІСТНАЯ - Gentiatia cruciata L
ТИРЛИЧ ПЕРЕКРЕСТНОЛІСТНАЯ - Gentiatia cruciata L
Сімейство тирличеві — Gentianaceae
Трав'яниста багаторічна рослина висотою до 60 див. Перші 2 року зростає тільки прикоренева розетка листя, а на 3—4-й рік з'являються не гіллясте стебло, листя і квітки. Листя супротивне, сидяче, лінійно-ланцетове, тупувате, з подовжніми жилками. Квітки синього кольору, сполучені в пучки, сидячі на коротких квітконіжках в пазухах листя. Квітне в липні-серпні. Плід — багатосім'яна коробочка.
Поширена рослина в центральній Європейській частині колишнього СРСР, серед чагарників, в рідкісних молодих соснових лісах, на сухих схилах, полях, горбах, лугах.
Використовують коріння, зібране восени. Застосовується тільки в народній медицині.
Хімічний склад вивчений недостатньо. Коріння тирличу перекрестнолістной містять глікозид генциопікрін, гентізін, флавоноїди, алкалоїд генцианін, пектини і ін.
Дія: протизапальне, жовчогінне, протиглистове; регулює травлення. Повністю механізм дії рослини не вивчений.
У дерматології застосовують при дерматозах, що зудять, псоріазі, у тому числі і при артропатічеськом псоріазі.
Спосіб застосування: 1 чайну ложку кореня тирличу перекрестнолістной залити 2 стаканами холодної води, проварити 10 мін, процідити, приймати по
півстакана 3 рази на день до їжі.
Зовнішньо порошком кореня тирличу перекрестнолістной і квіток ромашки (1:1) присипають гнійні рани.
Ножні ванни з відваром кореня тирличу і дубової кори на ніч в співвідношенні 1:3 добре допомагають при рясній пітливості ніг.

Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1065 | Додав: krasota | Теги: горечавка перекреснолистная, Тирлич перекрестнолісная | Рейтинг: 0.0/0