16:11
Волоський горіх - Iuglans regia L.
Назва українська - волоський горіх, горох грецький. 
Назви народні - горіх волоський, кістяк.
Високе могутнє дерево з розгалуженою кроною, заввишки до 40 м. Вирощується по всій помірній зоні. Для медичних і косметичних цілей заготовляють листя, оболонки  несозревшіх плодів горіхів. 

Діючі речовини. Свіже листя містять дубильні речовини (до 13%), органічні кислоти, фітонциди, кислоту аскорбінову (1300 мг/100 г), летюча олія (0,05-0,02%), каротин (30 мг/100 г) і глікозид, який при гідролізі перетворюється на коричневе барвник юглон. У зелених оболонках незрілих плодів горіха є дубильні речовини, органічні кислоти, ефірна олія, велика кількість вітаміну С. До складу ядра горіха входить: жирів (70%), білка (20%), солі заліза, кобальту, вуглеводи, дубильні й ароматичні речовини і аскорбінова кислота (85 мг/100 г). За вмістом вітаміну С волоський горіх перевершує смородину, лимон та інші продукти.
Надає терпке, протимікробну, протизапальну, протигрибковий, глистогінний дію.

Застосування в косметичному догляді. Екстракт з листя або оболонок зелених плодів волоського горіха використовують для виробництва кремів, а також шампунів, ополіскувачів для волосся з метою надання їм коричневого відтінку. Такий ополіскувач можна приготувати в домашніх умовах. Для цього 25 г тертих зелених оболонок горіха, заливають 50 мл кип'яченої води, 25 г квасцов і 75 г вершкового масла. Суміш підігрівають на повільному вогні до бажаного відтінку і накладають на волосся. Недоліком цього обполіскувача є його нестійкість. Замінити його може спиртова настоянка: 20 г зелених оболонок горіха заливають 200 мл 60% розчину етилового спирту.
Настій листя горіха (50 г залити 500 мл окропу, кип'ятять 10 хв, настоюють 30 хв) додають у ванну. Така ванна має освіжаючий дію, зменшує чи ліквідує свербіж шкіри, гнійничкові висипання, вугри.

Застосування в фітотерапевтичні практиці. Зовнішньо відвар листя горіха у вигляді примочок або ванн застосовують при епідермофітія стоп, гнійних ураженнях шкіри, псоріазі, алергічних дерматозах, Ексудативний діатезах. У вигляді полоскань можна призначити відвар при запальних захворюваннях порожнини рота, ангінах.
Всередину призначають відвар по 1 -2 столові ложки 3 рази на день перед їжею при гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, панкреатитах.

Переглядів: 1520 | Додав: krasota | Теги: горох грецький, Волоський горіх | Рейтинг: 0.0/0