21:21
ЗАЙЦЕГУБ (ЛАГОХИЛУС) П'ЯНКИЙ — Lagochilus inebri-ans Bunge
ЗАЙЦЕГУБ (ЛАГОХИЛУС) П'ЯНКИЙ — Lagochilus inebri-ans Bunge
Сімейство яснотковиє — Lamiaceae.

Колючий напівчагарник 20—60 см заввишки, з численними стеблами, гіллястими, густоопушеннимі. У підстави стебла дерев'янисті. Листя супротивне, широкояйцевідниє, трьох-, п'ятироздільні; нижнє листя розміщене на довших черешках, верхні — на коротших. Квітки розташовані в супротивних полумутовках, пазухах приквіткового листя і складають довгі колосовидні суцвіття на гілках і стеблах. Віночки квітів блідо-рожевого кольору, значно довше за чашку, двугубиє. Верхня губа розщеплена (як заяча губа), густоопушенная.

Нижня губа — трилопатева, довгаста; середня — лопать нижньої губи, більша і по середині глубоконадрезанная. Квітне з червня по вересень.
Росте в Таджикистані, узбекистані, в посушливих місцях на предгірних рівнинах. Використовують листя і квітки, зібрані під час цвітіння з червня по вересень.
Хімічний склад: дітерпеновий спирт — лагохилін, ефірне масло, органічні кислоти, каротин, аскорбінова кислота і багато мікроелементів.
Дія: седатівноє, кровоспинне, десенсибілізірующєє, протизапальне, зменшує проникність судинної стінки, знижує артеріальний тиск.

За даними А. Д. Туровой (1974), сприятливі результати лікування лагохилусом отримані у хворих екземою. Застосовують зайцегуб п'янкий при алергічних дерматозах (екземі, нейродерміті, почесухе і ін.), що зудять, як препарат, десенсибілізірующим, що володіє, седатівним дією, і як засіб, що знижує проникність судинної стінки. Відомо, що при таких важких алергічних дерматозах, як екзема, нейродерміт, в патогенезі має місце явище спонгиоза, тому призначення препаратів, що знижують проникність судинної стінки, зміцнюючих її, сприяє ліквідації розвинутого спонгиоза. Таким чином, призначення зайцегуба п'янкого при алергічних дерматозах, що зудять, має пряме патогенетичне значення.

Лагохилус п'янкий в дерматології застосовують також при васкулітах (злоякісному папулезе Дегоса, парапсоріазі, пурпурах, хвороби Шамберга, Шенлейна — Геноха, вузлуватих еритемах і ін.); як протизапальний засіб при фурункульозі, вульгарних угрях.

Спосіб застосування: 1)  в співвідношенні 1:10 або 1:20, виготовлений в аптеці або в домашніх умовах. При домашньому приготуванні рослинну сировину заливають кип'яченою водою кімнатної температури, ставлять на киплячу водяну лазню, нагрівають при частому помішуванні протягом 15 мін, охолоджують протягом 45 мін при кімнатній температурі; приймають по 2 столових ложки (при васкулітах — по 0,5 стакана) 3—о разів на день; 2) настоянку лагохилуса призначають по 1 чайній ложці на 1/4 стакана води 3—4 рази на день; 3) пігулки — по 1 пігулці 3—4 рази на день.

Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1080 | Додав: krasota | Теги: Зайцегуб опьяняющий, Зайцегуб п'янкий | Рейтинг: 0.0/0