14:32
ЗОЛОТОТИСЯЧНИК ЗОНТИЧНИЙ — Centaurium umbellatum Gilib
Сімейство тирличеві — Gentianaceae
Однорічна або дворічна трав'яниста рослина висотою 15— 40 див. Стебло голе, чотиригранне, розгалужене з середини. Прикореневе листя в перший рік не має стебла, довгасті, обратнояйцевіднме зібрані в розетку. Верхнє листя — супротивні лінейно-ланцетниє, загострені, з жилками. Квітки темно-розовиє, зібрані в мітелки і розташовуються на кінцях стебла. Плід — коробочка, що розкривається двома швами. Квітне з червня по вересень.
Зростає на території Європейської частини колишнього СРСР, в сухих місцях серед чагарників, на галявинах, горбах, в степах. Використовують надземну частину рослини.
Хімічний склад: алкалоїди (ерітріцин, генцианін), глікозиди (ерітроцентаурін, генциопікрін, ерітаурін), оленоловая, аскорбінова кислоти, флавоновий глікозид центаурєїн.
Дія: жовчогінне підвищує секрецію травних залоз, протівоглістноє. Застосовують в науковій і народній медицині.
У дерматології препарати золототисячника використовують при дерматозах як жовчогінне, протівоглістноє засіб (при ентеробіозе) або коли шкірному захворюванню супроводить атонія шлунку і кишок.
Спосіб вживання: настій (10 г трави на 200 мл води) — по 1 столовій ложці 3 — 4 рази в день за півгодини до їди.

Категорія: Лікарські рослини використовувані в дерматології | Переглядів: 1308 | Додав: krasota | Теги: золототысячник зонтичный, золототисячник зонтичний | Рейтинг: 0.0/0