18:43 Троянда столистова |
Троянда столистова - Rosa centifiola.
Назва українське - троянда столистова.
Різні сорти троянд культивуються у багатьох країнах світу через красу і приємного запаху своїх кольорів (троянда біла, дамаська та ін.) В останні роки троянда стала цікавити медиків, так як були встановлені лікувальні властивості її чарівних квітів.
Для медичних і косметичних цілей заготовляють пелюстки квітів троянд під час сухої погоди. Екстракцію рожевого масла краще здійснювати у свіжому вигляді, але можна і в сушеному.
Діючі речовини. З пелюсток троянди отримують рожеве масло (до 0,6%). У пелюстках троянди є дубильні речовини (до 20%), флаваноіди, антоціани.
Дія: спазмолітична, протиалергічна, протизапальна, знеболююча, жовчогінна, сприяє виведенню радіонуклідів з організму.
Застосування в косметиці. Настій з квітів троянди можна додавати у ванну. Він додає шкірі свіжість, сприяє загоєнню ран, саден, зменшує свербіж, поява висипки, запальні процеси на шкірі.
Настій готують в домашніх умовах: беруть дві столові ложки пелюсток, заливають 200 мл окропу, наполягають 1 годину, фільтрують.
Рожеве масло використовують для отримання духів і інших косметичних засобів (креми, лосьйони, пудра, губна помада).
Застосування в фітотерапевтичний практиці.
Настій листя троянди (по 100 мл 4 рази на день до їжі) або офіційний препарат розанол (34,4 мг олії троянди дамаської, в капсулі, беруть 2 капсули 3 рази на день до їжі протягом 2 тижнів), призначають при жовчнокам'яній і сечокам'яній хворобі, бронхіальній астмі, запорах, алергічних захворюваннях. Місцево для полоскання порожнини рота при стоматитах, парадантозе.
Препарати троянди протипоказані при гострих запальних процесах в жовчо-і мочевиделітельіих органах.
|
|