Фітотерапія шкірних захворювань викликаних високою температурою.

Опіки (Combustio).
Фітотерапія застосовується при обмежених за розмірами і глибині опіків, які є і найбільш поширеними в практиці дерматологів.
Для лікування їх використовують велику кількість лікарських рослин. 
Дуб - відоме і широко використовується для фітотерапії засіб лікування хворих з опіками.
Звичайна кропива, застосована при опіках низького ступеня, обумовлює епітелізірующее і гранулюючих дію. При опіках I ст. накладають компреси, які викликають також і знеболюючу дію. Використовують і T-ra fol. Urticae. Застосовують також і:
Rp.
Fol. Urticae dioicae 200,0
D. S. За 8 чайних ложок подрібненого листя на склянку окропу. Для компресів 3 рази на день, протягом 10-12 днів.

Кропива глуха (Lamium album L.) найчастіше використовується в наступному вигляді:
Lamii albi 200,0 
D. S. По 30 г квіток зварити в 1 л води - для охолоджувальних компресів 2-3 рази на день протягом 10-12 днів.

Звіробій звичайний (Hypericum perforatum L.) застосовують для змащування у формі олії. Його готують з 20 г свіжих квіток, залитих 200 г лляних або соняшниковою олією. Витримують протягом 14 днів при частому збовтуванні. Мастять ділянки ураження 1-2 рази на день протягом 10 днів. Рідку частина рекомендують для масляних компресів по 1-2 рази на день. У Франції вважають Ol. Hypericum регенеруючою тканини засобом. Існує впевненість у протизапальних та антибактеріальних властивості звіробою. Цілющі якості його віддають за рахунок міститься в ньому барвника гіперицину. Рекомендується більш широке застосування олії з звіробою при опіках. Препарат із звіробою - іманін успішно застосовувався при опіках II та III ступеня. Отриманий антибіотик новоіманін, вихідним продуктом якого є рослина звіробій продірявлений. Є позитивний досвід застосування цієї рослини. 
Картопля (Solanum tuberosum L.) при опіках застосовують для накладання на обпалені ділянки шкіри натерту на тертці масу.
Календула садові використовується у формі тинктури (1:5) для компресів - 1-2 рази на день протягом 7-10 днів. Рекомендується настій з квіток (чайну ложку настою на склянку води) для компресів або обливань по 1-2 рази на день протягом 7-10 днів. Застосовують, крім настою, і витяжку і мазь.
Цмин піщаний (Gnaphalium uliginosum L. - Filaginella uliginosa) застосовується не тільки місцево, але і перорально:
Rp.
Tinct. Gnaphalii uliginosi 100,0
D. S. За 1 / 2 чайної ложки 3 рази на день за 1 / 2 години до їжі або для змащування разів на день.
Зовнішньо його застосовують у формі мазі: порошок рослини, змішують з вершковим маслом і медом. Також рекомендуються щоденні ванни - по 50 г стебел на ванну - загальну або місцеву при 35 ° С і тривалістю 15-30 хв.
Осокор (чорний тополя) (Populus nigra L.) використовують для лікування при опіках, в основному у вигляді змазування маззю:
Rp.
Gemmarum populi
Lanolini aa 15,0
M. f. ung. D. S. Зовнішнє. Для змащування разів на день.
Казанликская троянда (Rosa damascena Mill). Препарат Розалін що застосовується для лікування опіків, виготовлений на базі казанликской троянди.
Rp.
Ung. Rosalini D. tub. orig. N 1
S. Для змащування 2 рази на день.
Його успішно застосовують при опіках I і II ступеня.
Плющ, крім відморожень, застосовується з хорошим ефектом і при опіках. Ділянки опіку обливають 2 рази на день настоєм з 1 / 2 чайної ложки подрібненого листя плюща в склянці води протягом 8 годин.
Проводиться також фітотерапія настоєм із зрілих плодів японської софори (Sophora Japónica L.) - 1 частина плодів, 5 частин 56 ° спирту наполягати 10 днів. Промивають або ж накладають мокру серветку на хворобливо змінені ділянки шкіри 1-2-3 рази на день до повного відновлення.
Деякі фітотерапевт використовують перстач (Potentilla tormentilla L.) за рецептом:
Rp.
Tinct. Potentillae tormentillae 20,0
D. S. Для змащування 1-2 рази на день протягом 7-10 днів.
У той же час рекомендують і місцеві ванни (1 столову ложку коренів на склянку окропу залишити на вогні на 1 / 2 години і потім наполягають протягом 2 годин). Проціджують і використовують для ванн - 1-2 рази на день протягом 7-10 днів. Настій з ромашки лікарської (2-3 ст. Ложки сировини на 500 мл окропу залишають на час добре закритим) застосовують для обливань 2-3 рази на день, при цьому здійснюється місцеве анестезуючий дію.
Мальва лісова (Malva silvestris L.). З теплого залишку після проціджування настою з листя або квіток (2-3 чайних ложки на склянку окропу) готують припарки - 1-2 рази на день.
Чебрець повзучий (Thymus serpillum L.). Рекомендують використовувати для компресів 2-3 рази на день.
Кресс водяний (Nasturtium officinale R. Br.). Радять змащувати двічі на день соком (1 ст. Ложка) з Herba Nasturtii, змішаним з 50 мл оливкової олії.
Цілюща дія при опіках робить також і айва (Cydonia oblonga Mill.). Цільні насіння айви наполягати у воді у співвідношенні 5:100 і отриманим настоєм змащувати 1-2 рази на день.
Льон посівної (Linum usitatissimum L.) також використовують при опіках. З відвару насіння льону роблять компреси. Льон входить в основу також і препаратів лінетол і лінол, показаних для місцевого лікування. У Франції порошок з лляного насіння використовують для лікування опіків.
Конопля (Cannabis sativa). Ol. cannabinis включають в мазі, ефективні при опіках.
Деякі лікарі змазують обпалені ділянки шкіри соком із свіжого листя алое (Aloe arborescens Mill).
Використовують також і відвар з плодів чорниці (Vaccinium myrtillus). Потерпілим від опіків застосовують касторову олію у формі мазі Вишневського, а також і в складі інших мазей і бальзамів.
Перевірена практикою композиція лікарських рослин, що застосовується для лікування опіків, має такий склад:
Rp.
Fl. Chamomillae 10,0
Fl. Calendulae 15,0
Fl. Millefolii 25,0
Fl. Hyperici 50,0
M. f. spec. D. S. Нові рослини заливають 2 л оливкової олії і витримують протягом 40 днів. Ділянки поразки змазують разів на день до повного відновлення.

Підвищена пітливість (hyperhidrosis). Проводять місцеву і в деяких випадках і пероральну фітотерапію. Ісопу лікарський (Hyssopus officinalis L.) - володіє доведеними ефектами проти пітливості. 2 чайних ложки подрібнених надземних частин рослини заливають склянкою окропу. Остиглий і проціджений настій випивають рівними порціями протягом доби протягом 2-3 тижнів. Скумпія коггігрія також широко використовується для місцевого застосування (100 г подрібненого листя варять з літром води) - компресів, припарок. Для місцевих ванн використовують вербу (вербу білу) (Salix alba L.). Поставлений настій з однієї чайної ложки подрібненої кори, двох склянок холодної води і витримують протягом 8 годин. Також застосовують і кору дуба. Рекомендується проводити лікування ромашкою протягом 2-3 місяців у вигляді ванн, обливань, компресів. 
Хороший ефект проти рясної пітливості спостерігають і при використанні шавлії лікарської (Salvia officinalis).
Rp.
Pulv. fol. Salviae 0,5
Ac. Tannici 0,1
Sacchari 1,0
M. f. pilula D. t. d. No XXX
D. S. По одній таблетці ввечері перед сном

Для загальних і місцевих ванн застосовують з хорошим ефектом липу, бузину, ромашку, листя горіха волоського та ін Корисні також компреси з квіток мальви (1-2 рази на день). Для цього використовують свіжі відвари. При надмірній пітливості місцевої рекомендують місцеві обливання природної рожевою водою (Aqua rosarum). Здійснюється і дезодорирующий ефект. 
Порушення виділення поту (dyshidrosis). При ідіоматичних і сезонних формах дісгідроза проводять адстрінгентное і протизапальну, тобто симптоматичне лікування. Необхідно дотримуватися основна вимога - мати на увазі розміри уражених шкірних ділянок, інтенсивність і ексудативний характер морфологічних змін, етап еволюції і ін Часто й успішно застосовують дуб і скумпія для ванн і компресів у хворих дісгідрозом. Здійснюється протизапальну та антисептичну дію.
Практичний досвід дає підставу рекомендувати фітотерапію і застосовувати такі рецепти:

Rp.
Fl. Malvae 50,0
D. S. Чайна ложка на склянку окропу (для місцевого застосування).
Rp.
Herb. Alchemillae 200,0
D. S. Для припарок (або для компресів з подрібненого свіжого рослини) раз на день протягом 12-15 днів

Лікувальним фоном для застосування зазначених вище коштів може бути тривале застосування всередину якого-небудь перорального дермотоніческого кошти.
Дерматит сонячний (dermatitis solaris). Строго протипоказані лікарські рослини, що володіють фотосенсібілізірующім і фотостімулірующім ефектом, як, наприклад, пастернак, бедренец та ін Включення їх в фітотерапію сонячного дерматиту посилить патологічні зміни і призведе до ускладнень.
Успішно застосовують при сонячному дерматиті каштан кінський. Експериментальними дослідженнями доведено його високу фітотерапевтичні значення для таких хворих.
Rp.
Aescuvasini liq. Lanolini
Vaselini aa 5,0
Aquae destillatae 30,0
M. D. Для змазування ділянок ураження 1-2 рази на добу для профілактики і лікування.

Морква (Daums carota L.) використовують у вигляді кашки з свіжих, натертих на тертці коренеплодів. Досить дворазове застосування в день. 
При виражених суб'єктивних порушення рекомендують проводити лікування китайським чаєм (Thea sinensis L. - Camelia sinensis). Профілактичне лікування полягає в змащення відкритих ділянок шкіри до підданих дії сонячних променів чаєм (охолодженим і процідженим). За наявності сонячного дерматиту рекомендують накладати на ділянки ураженої шкіри компреси з міцного чаю (охолодженого і процеженном). Процедури проводити 2-3 рази на день, тривалістю по 20-30 хвилин кожна до відновлення і отзвучанія болів і відчуття печіння.