Умови для успішної фітотерапії
Деякі  переваги фітотерапії мають особливе значення і їх необхідно підкреслити і тут.
 
Перш за все слід мати на увазі значно більш рідкісні і значно легші за характером і вираженості спостерігаються побічні явища і токсичні дії. Підставою вважати рослинні біологічно активні речовини менш токсичними і викликають більш рідкісні і легші за ступенем небажані побічні явища є той факт, що вони, на відміну від синтетичних, одержуваних в лабораторії хімічних речовин, є продуктами живих організмів, хоча і рослинних. У цьому твердженні безумовно є певна доза істини. 
 
По-друге, необхідно підкреслити, що фітотерапевтичні засоби незрівнянно більш дешеві, а тим самим і проведене ними лікування більш дешеве. 
 
Не позбавлений значення і той факт, що лікування фітотерапевтичні засобами можна проводити легко, включно і в домашніх умовах. Отже, вона характеризується вираженою доступністю. 
 
Перераховані переваги фітотерапії набувають своє справжнє значення, коли їх оцінюють на тлі задовільною результатності цього лікування при правильному його проведенні. 
 
Звичайно, оцінка фітотерапії та її місця в сучасній лікувальній медицині не буде об'єктивною і реальною, якщо не зазначити й ті ризики, з якими пов'язана її практична реалізація. У цьому відношенні насамперед слід зазначити, що іноді спостерігається велика варіація у змісті біологічно активних речовин в лікарських рослинах і у отриманих з них лікарські препарати, криє в собі ризики не досягти оптимального ефекту. Ці ризики додатково збільшуються, коли у відносно широкому діапазоні варіює і дозування. 
 
По-друге, слід відзначити ще й обставина, що в свою чергу також несе ризики. Мова йде про те, що в популярній медичній літературі, виданій в останні роки, приводять незмінні дані про 15-20 видів отруйних рослин. Відносна сталість цього списку створює не зовсім правильне уявлення про те, що невключення в нього рослини - безпечні. Таким чином хронічно створюване притуплення пильності щодо низки цих, уявно безпечних рослин, криє в собі небезпеку, а було б корисно і необхідно знати, що до цих пір токсичність багатьох лікарських рослин до цих пір ще погано вивчена. 
 
І нарешті, захоплення яке, переоцінює можливості фітотерапії, на практиці може призвести до пропуску етапу у розвитку даного захворювання, коли воно лікуємо, і після якого терапевтичні шанси дуже сильно зменшуються або повністю зникають. 

Фітотерапія по своїй суті відрізняється вираженим синтетичним характером. Тому лікар, що застосовує фітотерапію, зобов'язаний мати знання в області: ботаніки лікарських рослин, хімічних та фізико-хімічних властивостей що містяться в них біологічно активних речовин - алкалоїдів, глікозидів, флавоноїдів, кумаринів, ефірних масел та інших і супроводжуючих їх інших рослинних продуктів; про сутність технологічних процесів їх екстракції і приготування фітотерапевтичні средcтв; фармакологічних ефектів та токсичних дій, які надають ці кошти: клініки та діагностики захворювань, що є об'єктом фітотерапевтичні впливів, щоб забезпечити підбір хворих, нозологічних одиниць і їх форм. 

 
Виконання цих вимог є необхідною умовою для успішного проведення фітотерапії.