Форми застосування фітотерапії
Фітотерапевтичні засоби, в принципі, можна застосовувати в трьох формах: 
 
а. У чистій формі. Лікування проводять, тільки фітотерапевтичні засобами. Чистий форма фітотерапії підходить для випадків, які оцінені як найбільш показані для цього виду лікування. 
 
б. У змішаній формі. Фітотерапію реалізують в кількох варіантах. Перший з них зводиться до застосування деяких галенових препаратів (інфузії, декокти та інші) як основи для приготування мікстур. Багато хто з протикашльових, відхаркувальних, седативних, спазмолитических та інших мікстур являють собою конкретну реалізацію цього першого варіанту «змішаної форми» використання фітотерапевтичні коштів. 
 
Другий варіант полягає у використанні галенових препаратів як компонентів мікстур в якості основних (базисних) або супроводжуючих (ад'ювантна) ліків. 
 
У третьому варіанті введення фітотерапевтичні кошти у відомому сенсі виконує роль "замісної" терапії з метою знизити дозу ефективного в цьому випадку, але разом з тим і несе ризик хіміотерапевтичного кошти: наприклад, знизити дозу кортикостероїдів при лікуванні бронхіальної астми або синтетичного антигіпертензивного агента при тривалому лікуванні гіпертонії і т. д. 
 
в. Використання фітотерапевтичні коштів для проведення підтримуючого лікування. Така форма застосування фітотерапевтичні коштів має певну популярність, і нерідко її віддають перевагу перед іншими формами. Цей вид лікування призначають у тих випадках, коли хворий "виведений" з важкого стану гострої фази захворювання (виразка шлунка, бронхіальна астма, цістопіеліт, гіпертонічна хвороба та інші) і коли лікування фітотерапевтичні засобами стає не тільки можливим, але і корисним, і доцільним.